Podmínky prodeje

Štěňata z naší CHS s příjmením „ze Štíteckých zahrad“, odchováváme s pečlivostí a hlavně láskou, aby každé stříbrné psí miminko mohlo představovat radost a chloubu, jak pro nového majitele, tak i pro naši chovatelskou stanici, ze které pochází.

Pejsek se stává partnerem člověka na dlouhé roky a proto by rozhodnutí o jeho pořízení mělo předcházet pečlivé seznámení s tím, co je potřebné pro jeho spokojený život.

Novým majitelem se může klidně stát i naprostý začátečník, stejně jako my. Jen mu nesmí chybět zvídavost a ochota nechat si poradit (např. z odborné literatury, od specialistů nebo o nás, chovatele).

Pokud máte vážný zájem o naše štěňátko, přečtěte si následujících pár řádků a věnujte pozornost našim sedmi bodům níže. Mrkněte na naše aktuální informace (novinky) a ozvěte se mi na email: edus1@seznam.cz nebo mobilní telefon + 420 603 338 580

Prvním dotazem na chovatele je cena štěněte. Upozorňuji, že cenu nelze dopředu pevně stanovit, štěňátka nejsou výrobky (i když je zákon bohužel stále ještě považuje za věc).

Cena štěněte se vyvíjí od krytí, po narození a až po den odběru a odvíjí se od několika základních faktorů...

Prvním předpokladem je "kvalita" rodičů - zdraví, povaha i exteriér, jsou-li držiteli výstavních titulů, jestli předali své klady i svým předchozím potomkům, zda je krycí pes "domácí" nebo ze zahraničí.

Druhým a zásadním parametrem v ceně je narozené štěně. Jeho zdraví, ale taky například znaky na srsti, správná pigmentace, jeho povaha, pohlaví... v každém vrhu se může cena jednotlivých štěňat lišit. Pro mě jako chovatelku ale není cena rozhodující, v první řadě dbám na to, aby se štěně mělo v novém domově dobře.

Dalším vodítkem také bývá počet vrhů v ČR ...

Výmarský ohař dlouhosrstý, patří mezi málopočetná plemena !!!

Průkaz původu (PP), by měl být pro Vás dostatečnou zárukou, že jste si opravdu pořídili plemeno které Vám bylo nabídnuto a v uchovněných rodičích štěňátek máte záruku, že jsou zdraví a že odpovídají standardu plemene a mají splněny všechny podmínky pro chov, tzn. i všechny pracovní zkoušky.

1. Při chovu se řídím Chovatelským řádem a Stanovami Klubu chovatelů výmarských ohařů (KCHVO), jehož jsem členem.

2. Naše štěňátka jsou zásadně potomky uchovněných rodičů s průkazem původu a předáváme je novým majitelům pouze s průkazem původu.

3. Zájemce o štěňátko si jej může nezávazně, na několik dní rezervovat. Pokud máte vážný zájem, štěně Vám proti finanční záloze zadáme. Poplatek činí poměrnou část z celkové ceny štěněte a to nejméně 1000,- Kč a je použit na výživu štěněte a veškeré náklady spojené s odchovem. Pokud totiž štěňátko opravdu chcete, nebude pro Vás problém tento poplatek zaplatit a my budeme mít jistotu, že štěně je vážně zadané. Pokud štěně v době odběru odmítnete převzít, rezervační poplatek propadá ve prospěch CHS a je použit na další náklady spojené s odmítnutým štěňátkem.

4. Štěňátka jsou při odběru několikrát odčervená, očkovaná, mají přidělená tetovací čísla, jsou tetovaná i čipovaná (registrace čipu je na nových majitelích, doporučujeme backhome.cz) a mají vystaveny doklady (průkaz původu, očkovací průkaz, nebo exportní průkaz).

5. Prodej (a jeho podmínky) je doložen oboustranně podepsanou „Kupní smlouvou“.

6. Štěňátko si odnáší do nového domova základní výbavičku, která obsahuje 2 kg balení granulek na které je štěně od počátků zvyklé, kousací pamlsky, které zná z domu, hračku a kousek něčeho co bude vonět maminkou a sourozenci, na první noci, do nového pelíšku.

7. Novým majitelům nabízíme veškerý chovatelský servis, potřebné rady a spolupráci v oblasti péče o štěně a jeho další rozvoj, jako jsou výstavy, chov, výcvik atd. Na oplátku očekáváme zprávy, fotky o všem, jak se našim štěňátkům daří (na výstavách, v práci atd...).

PLÁNOVANÉ VRHY

ODCHOVY

OSTATNÍ

© 2018 ze Štíteckých zahrad
všechna práva vyhrazena, bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoliv další publikace obsahu stránek