ČÍM KRMÍME

Nějaký rok už psy chovám a neustále jsem se potýkala s otázkou: „Čím krmit“. Vždy se mi zdálo zbytečné, vyhazovat hříšné peníze za zahraniční a hlavně „prý“ kvalitní značku a nevzdávala jsem hledání a zkoušení hlavně „našich“ krmiv českých firem. Celkově jsme vyzkoušeli pěknou řádku a vždycky se něco našlo, proč jsme od tohoto krmiva upustili. Dnes už máme vybráno... Česká firma, kvalitní krmivo, s celou řadou výživových doplňků, dostupná cena a naši psi po něm prospívají a doslova se po něm mohou utlouct. Fitmin je prémiový výživový program pro psy, který má za cíl dát jim nejen to, co jim chutná, ale také to, co skutečně potřebují. Není třeba regulovat krmné dávky, prostě vyberte pro svého psa výrobek stejně chutný, pouze s nižším obsahem energie. Fitmin je důkaz, že co je chutné, může být i zdravé.

Firma sídlí jen kolem 40 km vzdáleném městě a přišla jsem na ni úplnou náhodou... Celé jedno léto jsem jezdila s Achimem cvičit ke kamarádce, která tímto směrem bydlí a mezi obcemi u lesa stojí poutač, s názvem Fitmin. Jezdila jsem tudy i čtyřikrát týdně a poutač mi utkvěl v paměti a tak jsem ho jednoho krásného dne, zadala do internetového vyhledávače... A ejhle, do té doby jsem neměla ani potuchy, že je to značka krmiva a jakého !!!

VÝŽIVOVÝ PROGRAM

Kompletní krmiva výživového programu Fitmin pro psy jsou sestavena s ohledem na fyziologické odlišnosti psů v různé fázi jejich života. Dělí se do tří základních skupin podle velikosti jednotlivých plemen psů v jejich dospělém věku a odlišných nároků na výživu. Zvláštní skupinu pak zaujímají krmiva pro kojená (mléko) a odstavovaná (kaše) štěňata a krmiva pro sensitivní psy.

Výrobky v základních skupinách MINI, MEDIUM a MAXI pokryjí celé životní období psa od štěněte až po seniora. Krmiva ve skupině se pak liší podílem jednotlivých surovin, aby bylo možné zohlednit zvýšenou nebo sníženou potřebu živin a energie vzhledem k věku a aktivitě psa.

V případě, že Váš pes není v optimální váhové kondici, není třeba měnit krmnou dávku. Jednoduše vyberete krmivo s nižším nebo vyšším obsahem energie. Téměř identické surovinové složení výrobků v dané skupině zabezpečuje bezproblémový přechod z jednoho krmiva na druhé podle momentální kondice.

Fitmin vnímá výživu psů jako celek. To dokazuje další část této produktové značky, speciálně složené krmné doplňky, zohledňující vyšší nebo speciální nároky jednotlivých psů a respektující jejich individualitu. V životě psa se i přes vyváženost kompletních krmiv mohou vyskytnout období, kdy má zvýšenou potřebu některých látek. Řada doplňků Fitmin poskytuje chovatelům psů možnost doplnit vitamíny a stopové prvky a reagovat tak na situace, kdy pes není tak úplně ve své kůži, ale ještě nemáme pocit, že je nutný odborný zásah veterináře. Zároveň je řada doplňků Fitmin i pomocníkem veterinárního lékaře, který ji může používat v rámci prevence nebo jako prostředek přirozené aktivace organismu.

Díky takto širokému sortimentu nabízíme výživu doslova „šitou na míru“ každému psovi.

Výživový program pro psy Fitmin je oblíben mezi špičkovými chovateli, ti s námi také na jeho dalším vývoji spolupracují. O tom, že je tato spolupráce úspěšná, svědčí mimo jiné i fakt, že krmiva Fitmin se od roku 1998 prodalo více než 25 000 000 kg. Jedním z nejdůležitějších benefitů značky Fitmin je chutnost, kterou testujeme a neustále vylepšujeme na plně aktivních psech našeho chovatelského centra. Tito psi soutěží v agility, skládají zkoušky v pasení ovcí a v neposlední řadě s nimi poskytujeme canisterapeutickou péči. Jejich kondice a zdravý způsob života jsou pro Fitmin tou nejlepší referencí.

© 2010 ze Štíteckých zahrad
všechna práva vyhrazena, bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoliv další publikace obsahu stránek