Cora z Korunova dola

*21.2.2002 - †31.10.2007 v 00:40

matka: Penny Anisok

otec: Chido z Kuntova dvora

chovná fena – v naší chovatelské stanici odchovala vrhy „A, B, C“

Cora byla naše zakladatelka chovu. Byla náš „životní, první“ pes, který byl právem brán jako člen rodiny a její ztrátu všichni těžce neseme a nikdy na ni nezapomeneme.

Byla to krásná, vlohová a poslušná fenka, která nás velice nečekaně opustila, podlehla tzv. torzi (přetočení) žaludku a necelou hodinu po operaci nám umřela. Nechala nám tady ale svého syna Achima, takže kousek Corinky je pořád s náma :)

„Milá Corinko, určitě jsi se dostala do psího nebíčka, kde už nic nebolí... odešla jsi tak rychle a nečekaně... navždy zůstaneš v naších srdcích..."

Cora se narodila 21. února a v polovině března jsem si ji byla vybrat. Corinka si vlastně vybrala mě. Líbily se jí moje tkaničky a měla jsem ji pořád na botách.

Ještě tentýž rok na podzim jsme spolu s Corou absolvovaly speciální výstavu výmarských ohařů ve Slavkově, kde ve třídě dorostu dostala nejvyšší ocenění „Velmi nadějná“.

S postupem času Cora sbírala jeden titul a ocenění za druhým: „Výborná 1, 2x CAC, CACIB, BOB, mezinárodní vítěz Brna 2004. K uchovnění už nám zbývalo dokázat jen to, že je nejen krásná, ale také není hloupá. A to je podmíněno podzimními zkouškami z výkonu, které složila v 1.ceně, s počtem 244 dosažených bodů, z 272 možných, nos 4.

© 2010 ze Štíteckých zahrad
všechna práva vyhrazena, bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoliv další publikace obsahu stránek