III. sraz ze Štíteckých zahrad 2013

Letos se konalo v pořadí už třetí setkání výmarů ze Štíteckých zahrad a jejich super páníků!!! Srazík proběhl o víkendu 26.- 28. 7. 2013 a troufnu si napsat, že jsme bezvadná parta lidí se stejným koníčkem. Pořád si máme co říct, co si poradit, nebo se jen podělit o zážitky s šedivákem.

Víkend s výmaráky v Herolticích má určitě něco do sebe a oceňují ho nejen páníci, ale hlavně hafáci. Pobyt ve smečce je velice prospěšný, šedivák se obeznámí s ostatními šedivci a musí se s tím nějak vyrovnat. Je to prospěšné i pro další akce, kde se pes dostane do kontaktu s ostatními psy, jako třeba na zkouškách, nebo jen v parku.

Opět jsme měli sami pro sebe celý prostor na stanové městečko, kde se naši „opičáci“ mohli volně pohybovat a šmejdit.

I když bylo nehorázné horko, v přírodě a v lese se to lépe snáší. Snad jen rozmrazené zvěři určené pro aporty se venku z mrazáku nelíbilo a dávala to po chvíli řádně najevo.

Snad největší radosti se těšila kachna, kterou si z vody nosili na střídačku všichni a vedru dost odolávala…

Letošní sraz byl zatím s nejvyšší účastí, sjelo se nám šest šediváků a s našimi třemi (Asha měla doma mateřské povinnosti), to byla docela hezká devítihlavá smečka dlouhosrstých výmarů. … No kde se vám poštěstí vidět tolik stříbrného štěstí pohromadě?

My, páníčci jsme si vychutnávali večery u táboráku s řádným občerstvením a „osvěžením“.Musím pochválit guláš z divočáka, kterým jsme letošní sraz chtěli pohostit!!! Připravil ho manžel a moc se mu povedl, protože všem moc chutnal a nezbylo ani fň.

Víkend se celkově moc povedl a kdo chyběl může jen litovat a už letos plánovat, že se přijede příští rok přesvědčit na vlastní i jantarové oči.

Vše je zdokumentováno zde a zde.

VÍKEND ZE ŠTÍTECKÝCH ZAHRAD 2012

Tak jak jsme se vloni domluvili, že ze srazíků uděláme tradici, tak se stalo i letos... Tentokrát se srazík konal o víkendu 17. - 19.8. 2012 a konal se opět pod stany uprostřed přírody a to v areálu Heroltická s.r.o. v Herolticích u Štítů.

Letos se nám přijelo ukázat šest odchovánků s jejich páníky a to: Frena (Fren), Fagor (Falko), Farhan (Far) a už ostřílení návštěvníci Extra (Kessí) a Ethan (Argo) a v sobotu na otočku se na nás přijela podívat i šestiletá fenka z vrhu “B”, Bonny.

Naši smečku zastupoval jen Gouddy (náš nový přírůstek), Asha a Isis měly své dny a Achim zlobil, tak neměl nárok.

U Kessí (Extra) jsme si všimli od loňska velkého pokroku co se týká vody, protože vloni jediná nechtěla plavat a letos z ní byl doslova vodní živel.

Argo (Ethan) je už mazák, má za sebou už i ZV a připravuje se na PZ.

Co se týká štěňat “F”, všichni se seznámili z živým bažantem, následně s teplou pernatou a vlastně se svým prvním aportem zvěře. Troufnu si tvrdit, že všichni se naučili plavat a vytáhli si na břeh svoji první kachnu. Tady musím vyzdvihnout Fren, protože pokud jsme chtěli, aby si kachnu zkusili i ostatní, tak jsme ji museli a břehu držet.

A protože nám počasí přálo, víkend jsme si řádně užili i my páníci… a jelikož bylo přes den opravdu horko, užívali jsme si spíš večerů u táboráku. Posezení s občerstvením bylo super, tady musím vyzdvihnout Helčino a Rudovo vynikající uzené a tlačenku, no a ty Helčiny domácí pomazánky a pikantní přílohové zavařeniny nemají konkurenci. Lenka se zase postarala o chuťové pohárky nás, kteří podléháme sladkému, hmm… koláč a ta bábovka

Chtěla bych poděkovat personálu Heroltická s.r.o. ve kterém jsme mohli užívat toalety, sprchy, kuchyňku, bazén krytý i venkovní a to za minimální poplatek. Děkujeme, bylo to superrr !!!

Podle letošních plánů na příští srazík usuzuji, že se příští rok opět sejdeme!!! ..... a proto: Jste všichni zváni!!!

Vše je zdokumentováno zde a zde.

VÍKEND ZE ŠTÍTECKÝCH ZAHRAD 2011

V polovině srpna, 12. - 14.8. 2011 se uskutečnil historicky první, odpočinkový, seznamovací víkend pod stany pro výmarany ze Štíteckých zahrad.

Víkend jsme si řádně užili a přitom jsme zjistili jak máme po pracovní, povahové a exteriérové stránce velice nadějná a vlohová štěňátka, ze zatím posledního vrhu "E".

A jelikož se z nás stali chovatelé loveckého plemene se vším všudy, stali se z nás postupem času i sběrači mrtvolek kolem silnic.... A tak v sobotu se psi měli možnost seznámit i se zajícem, kterého si zkusili najít na vlečce i na pohozené.

Odpoledne si zaplavali pro aport a ti nejodvážnější si již z vody vynesli i opravdovou kachnu. Musím konstatovat, že na sedm měsíců jsou velice chuťoví a práce je děsně baví !!! V neděli dopoledne jsme si ještě vyšli do polí, vyzkoušet jak budou hafani reagovat na bažanta a skutek předčil očekávání.

Všem, kdo by chtěl jít v našich šlépejích doporučuji, aby si pořídili "skoro vysloužilý" mrazák, kde budou přechovávat veškerou, z předešlých honů ulovenou, nebo na plese, či v tombole vyhranou drobnou Takže žádná nadívaná kachna a ani bažant na ledasjak.

Také nesmím zapomenout na nás, na páníky? Večerní až noční posezení u občerstvení bylo super, porovnávání pejsků, jejich povah a zážitků s nimi, výměna zkušeností a ta romantika pod stany?

Chtěla bych touto cestou poděkovat štíteckému starostovi Jiřímu Voglovi a správci areálu Jiřímu Jelínkovi, ve kterém jsme mohli užívat i toalety a sprchový kout s umyvadlem, který nám byl zdarma, jen za drobnou pomoc s údržbou areálu zapůjčen. Pejsci měli k dispozici oplocený starý, už nevyužívaný kurt, kde měli volný výběh a tak i páníci se mohli chvilku věnovat relaxu. Děkujeme, bylo to superrr!!!

Všem zúčastněným se moc líbilo a do budoucna, při zájmu jaký zatím je, plánujeme tyto srazíky každoročně.

Fotky ze srazu naleznete zde.

MÉ ÚLOVKY

© 2010 ze Štíteckých zahrad
všechna práva vyhrazena, bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoliv další publikace obsahu stránek