ICh. Achim ze Štíteckých zahrad

Datum narození: 25. 6. 2005

matka: Cora z Korunova dola, m: Peny Anisok, o: Chido z Kuntova dvora

otec: Ursus ze Selské jizby, m: Era ze Selské jizby, o: Enno von der Rülau

DKK: 0/0

Achim se narodil v naší chovatelské stanici a dnes jsme velice rádi, že zůstal doma a že ho máme. Splňuje veškeré požadavky, které můžeme po svém loveckém společníku chtít. Kdykoliv je potřeba, Achim je vždy připravený k práci, protože nikdy není v požehnaném stavu, nemusí se starat o štěňata a nemívá své dny :).

Achim je vlohový, temperamentní a chuťový pes s dalekým hledáním. Je jistý na barvě, pevného vystavování, výborného nosu. Poslušný, ale i dobrý hlídač, má spolehlivé přinášení (aport). Vodař v každém ročním období, je intenzivně využívám v myslivosti.

Stránky Achimových potomků.

lkjkj

Fotogalerie

Achimovo fotogalerii naleznete zde.

Rodokmen

Výstavy

výstavadatumrozhodčítřídaocenění
Oblastní výstava
Náměšť na Hané
26. 6. 2010 Pavel Navrátil (ČR) vítězů V1, Vítěz třídy, Obl. vítěz
Klubová výstava KCHVO
Praha Průhonice
15. 5. 2010 Ing. Václav Vlasák (ČR) vítězů V2, r. CAC
FCI INTERŠAMION 1. 9. 2009
Speciální výstava KCHVO
obora Volský žlab
9. 5. 2009 Václav Koldinský (ČR) vítězů V2, r. CAC
NVP Olomouc 9. 1. 2009 Mania Andrzej (PL) vítězů V1, CAC, Národní vítěz, BOB
MVP Nitra 1.11.2008 Wojciech Burski (PL) pracovní V1, CAC, CACIB, BOB
NVP Mladá Boleslav 19. 7. 2008 Ing. Václav Vlasák (ČR) pracovní V1, CAC, Národní vítěz
KVP Lanškroun
I. ročník Zemské koruny
15. 6. 2008 Josef Němec (ČR) pracovní V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz
Speciální výstava KCHVO
Lysá nad Labem
10. 5.2008 JUDr. Karel Nývlt(ČR) pracovní VD1
NVP Ostrava 12. 4. 2008 Luděk Müller (ČR) pracovní V
MVP Brno 9. 2.2008 MUDr. František Nahodil (ČR) pracovní V
MVP Mladá Boleslav 1. 9.2007 Josef Němec (ČR) pracovní V1, CAC, CACIB, BOB
MVP Duo Danube Bratislava 19. 8.2007 Mania Andrzej (PL) pracovní V1, CAC, CACIB, BOB
MVP Duo Danube Bratislava 18. 8.2007 Piskay Vladimír (SK) pracovní V1, CAC, CACIB, BOB
Klubová výstava KCHVO
Hluboká nad Vltavou
5. 5.2007 Fialová Lenka (ČR) otevřená V1, CAC, Klubový vítěz

Zkoušky

29. 8. 2009, PODZIMNÍ ZKOUŠKY MS DAŠICE, OMS PARDUBICE

Protože zůstalo volné místo po nemocné Ashe, Achim by se doma sám nudil a já jsem si chtěla zkusit práci v poli na vlastní pěst, rozhodla jsem se celkem rychle.

Za Achimovu práci se opravdu nemusím stydět. Když připomenu to, že jsem nikdy na PZ psa nevedla, s Achimem vůbec na PZ nikdy necvičila, přihlásila ho ve čtvrtek a v sobotu jsme jeli, aniž bych se s ním dostala ještě ven do honitby. Jeli jsme prostě za aktivitou.

Za známku 2 z vystavování pytle s bažantem jsme se dostali až do III. ceny a co si myslím o tomto způsobu hodnocení, si opravdu nechám pro sebe.

Achim je obdařen pevným dlouhým a hlavně vrozeným vystavováním.

Jelikož jsme tyto zkoušky s Achimem od začátku brali jako zpestření, zkoušky jsme dokončili a to s celkovým počtem 260 bodů, více v tabulkách.

26. 7. 2009 LESNÍ ZKOUŠKY OHAŘŮ MS BRADLO TROUBELICE,
OMS OLOMOUC

Jak už jsem níže slíbila, že Lesní zkoušky si znovu a rádi zopakujeme, tak se stalo. Vzhledem k velkému zájmu o tyto zkoušky, pořádaly se po dva dny, v sobotu 25.7. a v neděli 26.7.2009. S Achimem jsme byli zařazeni do nedělní skupiny.

V naší skupině startovalo 8 ohařů a my jsme si vylosovali los číslo 2.

Jak už bývá zvykem na Lesních zkouškách, jako první disciplína se provádí ohrádka s liškou... Nedělní ohrádka byla asi začarovaná, protože ji se známkou „O“ absolvovalo 5 psů. U nás to bylo dnes za „3“ , při předávání nám liška upadla (chyba vůdce). Na další disciplínu, klid na stanovišti jsme nastoupili už jen ve třech, ostatní vůdci se rozhodli alespoň pro dodělání „Lovecké upotřebitelnosti psa“.

Po celou dobu zkoušek na Achimovi nebyla vidět únava ani nervozita a za svou ochotu a nasazenost k práci, sklízel obdiv a uznání rozhodčích i korony. Celými zkouškami prošel úplně s přehledem až na jedno zaváhání na šoulačce, kde nad ním zvítězila zvědavost a prostě se musel posunout aby zjistil, kam jen jsem mu to zmizela :o) viz. tabulka.

Na závěrečném nástupu jsme zůstali už jen čtyři, z toho jen dva psi dokončili „Loveckou upotřebitelnost“ a dva psi v cenách.

Jako jediní jsme dokončili LZ v 1.ceně, s počtem 230 bodů z celkově 248 možných a stali se tak celkovými vítězi dne, druhý ohař skončil ve 2.ceně, mimochodem VOK a s vůdkyní. Tak prý ženské opět vše zachránily!!!

16. 8. 2008 SPECIÁLNÍ VODNÍ PRÁCE, MS OBORA LANŠKROUN,
OMS ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Na zkoušky "Speciální vodní práce" jsme se s Achimem připravovali důsledně, ale celkový výsledek zkoušek nedopadl ale tak, jak jsme měli nacvičeno.

V onen den se úplně enormně změnilo počasí... z krásného letního dne na sychravou, deštivou a větrnou slotu. Už na nástupu začal Achim "blbnout". Stáli jsme totiž vedle fenky, která měla podle majitele už 10 dnů po hárání, ale našemu Achimovi se to nechtělo věřit :o) Byl rozhozený, nervózní, neustále hrabal zadníma, kňoural a pokoušel se mi urvat z vodítka.

Když se sečtou jeho nervy a moje nervy, přidá se k tomu změna počasí a fena, která absolutně Achimovi voněla, tak co z toho může vzejít?

Vylosovala jsem si los číslo 1 a tak hned po první společné disciplíně „klid na stanovišti“, jsme mazali s Achimem jako první na „hlubokou vodu“ a „přinášení kachny z hluboké vody“. Proti tamějšímu příboji, jsem Achima nedostala dál, jak pět metrů od břehu a kachnu? Kam se poděly Achimovy 100% předávky? Kachnu vynesl z vody, obešel mě, za mnou si označkoval dva keříky a kdybych ho neusměrnila, vypadalo to, že kachnu odnese svojí vyvolené...

Celkově jsme celé zkoušky uhráli na II.cenu a to s odřenýma ušima s 61 body.

12. 7. 2008 LESNÍ ZKOUŠKY OHAŘŮ, MS DUBICKO, OMS ŠUMPERK

Achim byl od počátku středem pozornosti. Ani ne proto, že jsem byla jediná ženská mezi vůdci, ale PŘEDEVŠÍM proto, že první disciplínu - přinášení lišky přes překážku - splnil jako jeden z mála, za nejvyšší známku 4 a získal svých prvních 8 bodů, což bylo i oceněno potleskem. Další disciplína (klid na stanovišti), byla oceněna známkou 3, protože jednou vstal a musela jsem mu dát nový povel pro daun. Na další disciplíně (přinášení vlečené lišky v lese) se rozhodl, že si dá přestávku a lišku mi zapřel. Při každém dalším nasazení na vlečku bylo vidět Achimovo polevování a nezájem se vrátit tam, kam poprvé došel, ověřil a zapřel. Proto tato disciplína byla hodnocena známkou 0, což automaticky psa posunuje do III. ceny, ale s tím, že ve zkouškách může pokračovat. Všechny ostatní disciplíny Achim splnil za známku 4 a celkový počet splněných bodů převyšoval o 22 bodů počet, který je potřeba pro získání I. ceny. Achim předvedl podle mě až na tu zapřenou lišku nádhernou práci a určitě tuto chybu budeme chtít napravit.

30. 9. 2006 PODZIMNÍ ZKOUŠKY OHAŘŮ, MS HRÁDEK, OMS ZNOJMO

© 2010 ze Štíteckých zahrad
všechna práva vyhrazena, bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoliv další publikace obsahu stránek