Dnes si noví páníčci odvezli posledního šediváčka z vrhu "Ch" …

22. prosinec

Tak tedy Charlie, Charone, Chesusi, Chido, Chance, Channel, Chelsee, Cherry Angie, Chia Bell a Christy...

Přeji všem moc krásný, dlouhý a úspěšný psí život a doufám, že budu všechno o vás vědět a s některými se snad i vídat!!!

Věřím, že všichni máte ty nejlepší páníky a že o vás bude slyšet jen to nejlepší

Už máme 8 týdnů!!!

30. listopadu

Panička říkala, že už máme skoro všichni své nové páníčky a že brzy půjdeme do světa. A protože se historie ráda opakuje, tak jak v předchozím vrhu „H“, také v tomto vrhu nám zůstávají dva brášci, kteří ještě páníčky hledají a zase zelený a modrý. Panička je ale v klidu, prý je ještě čas a ti praví páníčci se určitě najdou. Také jsme začala dostávat syrové masíčko a to je pane žůžo, snad nám ho budou dávat i noví páníci… úplně největší mňamka jsou kuřecí krky, panička nám je dává po jednom a několikrát jsme si ho vzala i s jejími prsty. Máte ji slyšet, jak nadává …ale je moc ráda, že nám chutná, říká, že budeme krásní, velcí a silní pejsci. Nezapomeneme na paničku, nejkrásnější bylo hraní na honěnou, když nás nemohla chytit, abychom už šla domů, to byla pane legrace.

…a je tu náš 7. týden

23. listopadu

Jsme už velká štěňátka. Panička nás naložila do auta a jela jsme k panu doktorovi pro pejsky. Ten nás všechny prohlédl, jestli jsme zdravá a dostala jsme všechna první štěněcí očkování. Také nám udělal au au kérku do ouška a dostalo jsme každé identifikační čip. Panička říkala, abychom se jí ve světě neztratila. Tento týden to byla pane paráda!!! Přijela za námi na návštěvu teta Ivana a přivezla nám dárek, prolézací tunel… jé to bylo príma. Napřed jsme v něm měla boudu, ale venku parádní prolézačku, moc si ji užíváme! Také paničce se vším i s námi moc pomáhala a tak jsme také byla častěji venku. Sice počasí nám nepřálo, bylo pořád mlhavo a deštivo, ale na honěnou v zahradě to stačilo.

Tak už máme 6 týdnů…

16. listopadu

Už jsme zlobivá štěňátka, tak zvaná demoliční četa. Panička se snaží, abychom se každý den proběhla trochu venku, jenže je tam zima. Fouká vítr a my se za chviličku třeseme jak osiky a panička má zase strach, abychom se jí nenachladila, proto také prý máme málo fotek, protože prý v tom našem chlívku nás fotit nechce a venku je zase zima. Také se s námi dost natahá, protože mají všude samé schody a my po schodech ještě neumíme a tak nás musí všechna vynosit ven a potom zase zpátky. Jenže že by bylo venku ještě pěkně, to asi nebude a tak asi budeme ven chodit vždycky jen na chviličku a to je moc škoda, protože venku je tolik zajímavého… třeba dnes jelo kolem auto a my jsme se napřed bála, ale pak jsme zjistila, že za plotem se bát nemusíme a auto raději rychle odjelo. Jinak máme psí život… papáme, kakáme, čuráme a koušeme

Panička také chystá tabulku jak jsme pěkně rostla a přibývala na váze, už máme všechna okolo 4 kilo. Ale je to váha jen orientační pro paničku, aby věděla, jestli všechna rosteme, protože někdy jsme víc napapaný, někdy víc vykakaný a vyčuraný….

A už máme prý 5 týdnů…

9. listopadu

V bedně už nám bylo těsno, také jsme každou chvíli bylo některé venku v obýváku a hlásilo jsme to dost hlasitě. A tak nás panička už přestěhovala do vedlejšího pokoje, kde máme víc místa na ty naše lumpárny, protože se pořád pereme, koušeme a na sebe vrčíme a štěkáme…

Maminka Gosha už za námi chodí jen 3x denně, protože už jsme velká štěňátka a musíme se naučit papat také jiné věci. Páni, takové bašty.. Nejraději máme namočené granulky pro štěňátka, ale panička nám zkouší dávat ochutnat i vařené masíčko, tvaroh, nebo jogurt a piškoty. Moc nám to chutná a proto rosteme, no jako z vody né, protože to bychom tak nerostla

Štěňátka dovršila 4. týden života

2. listopadu

Štěňátkům granulky moc chutnají a mamina Gosha už pomalu upouští od mateřských povinností. V bedně se objeví párkrát za den, štěňátka se od ní napijí a Gosha zase prchá. Štěňátkům jsem také už ostříhala drápky na předních tlapkách a zkontrolovala všem zoubky. Vypadá to, že všechno je v pořádku, všechna mají nůžkový skus. Jsou také už podruhé odčervená. Z Plemenné knihy dorazila tetovací čísla a také jsme už objednaní na tetování a čipování. Všechna dohromady už vážíme 19,9 kg.

Dnes nás také navštívily děti z Mysliveckého kroužku, který vedu a navzájem si to náramně užili…

Štěňata byla poprvé venku!!!

Štěňátka mají tři týdny

26. října

Štěňátka krásně prospívají, doslova nám rostou před očima. Už zjistila na co mají nožičky a začala vnímat ostatní sourozence. Začínají si hrát, reagují na zvuky a taky jsem jim zkusila nabídnout navlhčené štěněcí granulky, které doposud konzumovala jen mamina Gosha. Vypadá to, že nám skončilo období „čistých a voňavých“ štěňátek a nastává období „hovňous hlídek“ a praní a praní.

Odeslala jsem také přihlášku k zápisu štěňat na Plemennou knihu.

Štěňátka mají dva týdny

19. října

Krásně rostou a přibírají na váze. Váhu víc jak ztrojnásobila a mají se čile k světu. Z porodní bedny se už začaly šířit různé zvuky, jako pokusy o vrčení a štěkání. Očička se už také rozlepila a štěňátka se začala stavět na nožičky. Bedna se nám zdá už menší a menší, některá už bednu přelézají…

Štěňátka byla dnes, spolu s maminkou poprvé odčervena.

Máme orientačně připravený rodokmen štěňátek, i jména.

Fenky: Christy, Channel, Chance, Chelsea, Cherry Angie a Chia Bell.
Pejsci: Charlie, Charon, Chesus a Chido.


Štěňátka mají týden

12. října

Celkem máme šest feneček a čtyři pejsky. Maminka Gosha se vzorně stará a tak prospíváme a rosteme. Když se štěňátka narodila, měla dohromady 3961 gr. První dny nám něco na váze ztratila, ale dnes mají už 5820 gr. a mají se čile k světu.

Máme štěňátka!!!

5. října

V pátek 5.10. 2018 se ve Štíteckých zahradách, narodil vrh „Ch“

Porod byl velice dlouhý a vyčerpávající, ale narodilo se spoustu malých dlouhánků, pro které budeme muset vymyslet jména od „Ch“ a to bude mazec ??. Podrobnosti už brzy….

Máme potvrzenou březost!!!

3. září

Předpokládaný termín narození štěňátek bude kolem 10.10.2018

Bordovice, Gosha na námluvách

6. srpna

Byli jsme s Goshou na námluvách. Gosha se rozhodla hárat měsíc a půl před plánovaným termínem a tak snad stihneme štěňátka ještě letos!!!

Matka: JCh.ChČR Gosha ze Štíteckých zahrad
(Besy z Šafranice x A Navy Officer ofthe Windy Spot)

Otec: "U" MultiCh. A Sun of Cato Sanelle Sirrah
(Joelle vom Stapelbroek x Cato von Fasanengrund)

Smutný den

27. července

Smutný den, kdy nás navždy opustil Lovec, parťák, mazel a kamarád PAN PES „U“ ICh. Achim ze Štíteckých zahrad

Chybíš mi. Nikdy na Tebe nezapomenu opičáku.

Národní výstava psů Klatovy

30. června

Přes celou republiku jsme se vydali na Národní výstavu psů do Klatov a byli jsme velice úspěšní!!!

Helusha ze Štíteckých zahrad – Mezitřída, V1, CAC, Národní vítěz
Rozhodčí: Koldinský Václav, CZ

Udělala jsi nám radost, holka jedna chlupatá!!! Jen tak dále!!!

JARNÍ SVOD PSŮ - OMS Šumperk/Dolní Studénky

21. dubna

Helusha ze Štíteckých zahrad – úspěšně svedena, nic jí nechybí, ani nepřebývá, v kohoutku 60cm.
Rozhodčí: Švéda František, CZ

Národní výstava psů Ostrava

7. dubna

V sobotu 7.dubna jsme se Helushou zúčastnili NVP v Ostravě. Heluš ze tří fen v kruhu dostala známku VD3. Né že bych z toho byla nadšená, ale počítala jsem s tím. I když Heluš byla nejlepší v srsti, tak se prezentovala spíš jak koník, což máme vyčteno i v posudku... nezkrotný temperament nezapře Achima.?? Postoj neumíme... musíme asi natrénovat, ale moc tomu nevěřím.

Helusha ze Štíteckých zahrad, Třída mladých, VD, Müller Luděk (ČR)

Mezinárodní výstava psů DUO-CACIB Brno

3. - 4. února

Helusha ze Štíteckých zahrad

Sobota 3.2.2018 - Třída mladých VD, Stockmari Harto, Fin
Neděle 4.2.2018 - Třída mladých, V1, CAJC, BOJ, Piskay Vladimír, SK

XIII. Hanácká národní výstava psů

13. - 14. ledna

Vyrazili jsme do Brna s Helushou na naši první výstavu, to aby se rozkoukala a zjistila, jak to na výstavách chodí. Výmarští ohaři dlouhosrstí se tentokráte sešli v hojném počtu, a to v deseti!!!

Helusha se setkala se svou sestrou Hortenzií a tetou Feebou, které také reprezentovaly naši CHS. Rozhodčí Hana Ahrens (AUS) zadala hezké výsledky a Feeba ze Štíteckých zahrad ve třídě vítězů splnila podmínky pro zisk titulu ČESKÝ GRANDŠAMPION!!!

Všem moc gratulujeme k získání skvělých výsledků!!!

PF 2018

1. ledna

VÝMARSKÝ OHAŘ

ARCHIV NOVINEK

© 2018 ze Štíteckých zahrad
všechna práva vyhrazena, bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoliv další publikace obsahu stránek