Štěňátka se posouvají na jaro 2013

10. října

Sono potvrdilo moje tušení, že Isis nezabřezla a proto se štěňátka posouvají na jaro 2013!!!

Isa je v naší chovatelské stanici matkou vrhu „E“ a protože jsme od Isinky ještě alespoň jedny štěňátka chtěli, zopakujeme si vše příští rok na jaře. Isis je temperamentní fena a štěňata od ní nedoporučuji jen jako společníka. Budou vhodná na práci v myslivosti a nebo ve sportu.

V záložce o nás naleznete v odrážce rady a náměty pár nových článků k zamyšlení.

Byli jsme s Isis u ženicha

26. srpna

V neděli 26. 8. 2012 jsme vyjeli s Isis za ženichem. Krytí proběhlo v pořádku, svázání trvalo asi třicet minut. Více až koncem září, jestli se potvrdí březost. Štěňátka by se potom narodila někdy v říjnu a na odběr by byla před vánocemi.

Rajhradický pohár 2012

18. srpna

Zatím co my ostatní jsme se rekreovali na srazíku, náš odchovanec Eko (Efroy ze Štíteckých zahrad), si prubnul pracovní zkoušky 2v1. Rajhradický pohár se skládá ze zkoušek vloh (ZV) a ze zkoušek z vodní práce (SZVP). Eko s vůdkyní Klárou, byli moc šikovní a vybojovali si krásné 8. místo ze 24 ohařů!!! Eko obě zkoušky složil v I. ceně. Posílám Ekouškovi čumáčkovou, moc mu GRATULUJEME!!! A přejeme hodně dalších úspěchů!!!

Sraz ze Štíteckých zahrad 2012

17. - 19. spna

V polovině srpna 17. - 19.8. 2011 se uskutečnil už druhý, odpočinkový, seznamovací víkend pod stany pro výmarany ze Štíteckých zahrad a jejich pánečky. Fotky z této akce naleznete zde.

Náš junior Gouddy

23. července

Představuji Vám nejmladšího člena naší smečky, jmenuje se Gouddy Sachmet.Více na jeho stránce.

World Dog Show 2012 Salzburg

20. června

Ve dnech 18.- 20. 5. 2012 se konala v Rakousku, v Salzburgu Světová výstava psů - World Dog Show 2012. Čeští dlouháni zabodovali a obsadili skoro všechna místa. Celkově celou výstavu vyhrál Deano z Šafranice (poloviční bratr naší Ashy), tzn. V1, CAC, CACIB, Světový vítěz, BOB. Titul „Světový vítěz“, získal i Kamikaze z Korunova dola (žijící ve FIN) a Chilli z Korunova dola. Naši chovatelskou stanici reprezentovaly dvě fenky, které si obě vedly výborně a obdržely titul!!!

- Etta ze Štíteckých zahrad, tř. mladých - výborná 1, Nejlepší mladý, Světový vítěz mladých

- Darja ze Štíteckých zahrad, tř. pracovní - V1, CAC, CACIB, Světový vítěz

Druhý den se Darja účastnila v Anif - World club show (Světové klubové výstavy výmarských ohařů), kde získala ocenění: V1, CAC, Klubový vítěz.

Děkujeme za nádhernou a úspěšnou prezentaci majitelkám, Martině a Lindě a přejeme jim ještě mnoho dalších úspěchů, jak na poli výstavním, tak na poli pracovním!!! MOC GRATULUJEME!!!

Všechna štěňátka z vrhu „F“ už mají své nové domovy!!

18. dubna

Všechna štěňátka z vrhu „F“ už mají své nové domovy.

Doufám, že jejich páníčci se s námi občas o nějakou fotku a novinku podělí, abychom mohli tabulku aktualizovat.

Jméno štěnětetetovací č.místozkouškyvýstavy
Factor (Fred) 8581 Milevsko
Fagor (Falko) 8582 Jihlava
Farhan (Far) 8583 Děčín
Farid 8584 Litoměřicko
Fergus 8585 Rožnov p/R
Fitmin (Agar) 8586 Olomouc
Forrest 8587 Slovensko
Feeba 8588 Ostrava
Frena 8589 Praha

Máme poslední dvě volná štěňátka!!!

25. února

Štěňátka se rozešla do nových domovů a doma zůstali už jen tři pejskové. Fitminek, pro kterého si přijedou v březnu až z Holandska a dva pejsci Factor a Fergus, kteří čekají zrovna právě na Vás.

Oba pejsci jsou velice nadějní jak v exteriéru, tak pracovně a jsou moc milí.

Factor (zelený obojek) se narodil jako nejmenší štěňátko, ale brzy sourozence dohnal a troufnu si tvrdit, že v zájmu o lov i předehnal, protože je velice zvídavý, nebojácný a vášnivý aportér „liščí oháňky“. Bude spíš střední kostry a jemnějšího typu.

Fergus (černý obojek) je pes velice majestátní, s velikým zájmem o všechno. Vyroste z něho velký a silný pes, už dnes má tlapy jak medvěd.

Oba pejsky bych doporučila do myslivosti, žijí tu s námi s myslivci a také je tak vedu. Určitě by se jim ale líbilo i sportovně založených lidí, kteří chtějí atraktivního společníka.

Oba pejsci jsou velice nadějní jak v exteriéru, tak pracovně a jsou moc milí.

Štěňátka mají 6 týdnů...

4. února

Jsou už tetovaná a mají za sebou první očkování. Nesla všechno moc statečně a pan doktor je moc chválil. Ubezpečil mě, že se štěňátky klidně mohu na chvíli ven, ale přece jenom ještě nějaký den počkám, protože jsou teď mimořádné mrazy.

Jinak už z „průzkumníků“ štěňátka povýšila na „demoliční četu“. Nebojí se ničeho a nejraději mají lumpárny. Jsou to ale i velcí mazlové, mají rádi naši přítomnost a moc rádi se chovají.

Pokud máte o štěňátko zájem, tito dva pejsci jsou ještě volní!!!

28 dnů (4 týdny)

25. ledna

Štěňátka jsou už 2x odčervená a všechna krásně prospívají. Miska s mňamkou je jejich největší radost… tedy hned po mléčném baru od maminky.

Svět v porodní bedně jim začíná být již nezáživný a tak začínají zkoumat prostor „za bednou“. Říkám jim malí průzkumníci.

Také už jsem je v rámci správné socializace, začala zvykat na různé, až nepříjemné zvuky. Je to velice důležité hlavně u štěňat, neodvezete si od nás v žádném případě strašpytla. Škoda jen, že musíme ještě nějaký den počkat na seznámení s „venkem“, máme tu dost sněhu a přece jenom jsou štěňátka ještě malá.

Pokud byste chtěli od nás štěňátko, máte nejvyšší čas!!! Už jsou jen dvě volná!!!

Štěňata - 3 týdny (21 dnů)

13. ledna

Štěňátka už mají 3 týdny a rostou jako z vody. Pomalu začínáme štěňátka zvykat na kašovitou a tuhou stravu a podle vymetených misek soudím, že jim to moc chutná.

Nafotit je jednotlivě, je pro jednoho nadlidský výkon, ale nakonec se nám to snad podařilo. Také jsme jim už dali jména.

Pokud máte o naše štěňátko zájem, pište si!!! Ještě máme tři štěňátka volná!!!

Štěňata F – 14 dnů

6. ledna

Štěňátka mají už dva týdny, jsou už jednou odčervená. Všechna zdvojnásobila svoji porodní váhu, otevřela očka a už se začala batolit po bedně. Mezi krmením a spinkáním už pěkně dovádějí, vrčí na sebe a pokoušejí se už i štěkat. Opravdu je to legrace je chvíli pozorovat.

Pokud máte o naše štěňátko zájem, pište, už jsou jen tři volná!!!

Achim je ve Finsku tatínek, 21.12.2011 se Ellie narodila štěňátka!!!

Bohužel se podařilo odchovat jen dvě, pejska a fenečku. Přejeme jim hodně zdravíčka a akční páníčky, aby se obě prosadila ve Finsku v chovu. Více na jejich webu: http://www.dragonghost.net/

VÝMARSKÝ OHAŘ

ARCHIV NOVINEK

© 2010 ze Štíteckých zahrad
všechna práva vyhrazena, bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoliv další publikace obsahu stránek