Máme štěňátka!!!

23. prosince

Narodilo se nám 9 štěňátek, dvě holčičky a sedm kluků.

O štěňátka se spolu s maminou Ashou stará celá rodina a štěňátkům se moc daří a rostou jak z vody. Je to krásný a vyrovnaný vrh, s průměrnou porodní váhou štěňátka 453 gr. Štěňátka budou mít vysoký předpoklad pro pracovní využití i exteriér.

Pokud máte o štěňátko zájem, pište si. Máme ještě několik štěňátek volných!!!

Asha 50-tý den březosti

14. prosince

Ashenka se nám pěkně zakulacuje, ale vše snáší velice pozitivně. Svůj stav vyvažuje hodně spánkem, ale miluje i kratší procházky. Většinu dne tráví už ale doma, s venčením na zahradě. Š těňátka by se měla narodit už příští týden, doma se na všechno intenzivně připravujeme a už se moc těšíme.

Pokud máte o štěňátko od Ashy zájem, pište si, některá jsou již zadaná !!!

Asha je březí a čeká štěňátka !!!

1. prosince

Štěňátka by se měla narodit těsně před vánocemi. Už se moc těšíme!!!

Máme nakryto.. Byli jsme s Ashou za ženichem.

21. října

Plánované krytí Asha + Andy tak jak v květnu, opět nedopadlo…

Andy je moc hezkej, pracovně a povahově vynikající pes, proto jsem měla o toto spojení eminentní zájem. Andy měl letos 10 roků a příroda si to asi už nepřála. Snad se ještě nějaká fenka najde, s kterou se mu štěňátka podaří, bylo by to super, ale my už jsme nezdar riskovat nemohli!!!

Cestou domů jsme se zastavili u Arona z Bivojkové obůrky, tatíka našeho skvělého vrhu “E” a nakryli na otočku. Jak vše dopadlo, dozvíme se za měsíc a pokud pozitivně, štěňátka by měl přinést Ježíšek !!!

Achimovi přijela nevěsta z Finska: Wayfarer Dragon Lady, alias "Ellie"

19. - 22. října

Ve středu jsme vyzvedli Sini s Ellí na pražském letišti. Ellí si s Achimem padli hned do oka, protože po čtvrthodinovém laškování u nás na zahradě, Achim dokázal že je “mužskej” se vším všudy !!!

Během jejich třídenního pobytu, jsme kryli ještě několikrát, takže doufejme, že Achim přispěl k oživení krve výmarského ohaře dlouhosrstého ve Finsku. Více se dozvíme asi za měsíc…

Držíme tlapky !!!

Více na jejich Webu..

Víkend ze Štíteckých zahrad 2011

23. srpna

V polovině srpna, 12. - 14.8. 2011 se uskutečnil historicky první, odpočinkový, seznamovací víkend pod stany pro výmarany ze Štíteckých zahrad.

Více se můžete dočíst v sekci akce. Fotky z této akce naleznete zde.

Česká národní výstava psů Mladá Boleslav

16. července

Efroy ze Štíteckých zahrad (alias Eko)

Hodnocení: Velmi nadějná 1, (VN1)

Móóóóc GRATULUJEME a přejeme hodně dalších úspěchů jemu i paničce !!! U Eka bych chtěla vypíchnout i to, že už má za sebou první výcvikové úspěchy a že se s paničkou věnuje Canisterapii!!!

MVP Intercanis Brno

25. června

Darja ze Štíteckých zahrad (alias Sally)

Hodnocení: Výborná 1 (V1), CAC, CABIB, BOB a V. místo v soutěži VII. skupiny FCI

Moc GRATULUJEME!!! A přejeme mnoho dalších úspěchů!!! Darja má už splněny i podmínky pro udělení titulu Junioršampion (JCH). Šikulka!!!

IV. ročník Zemská Koruna Lanškroun - Krajská výstava psů

12. června

Extra ze Štíteckých zahrad (alias Kessi)

Hodnocení: Velmi nadějná 1, (VN1) a II. místo v soutěži o Nejkrásnější štěně výstavy!!!

Posíláme čumáčkovou a móóóc GRATULUJEME!!!

Zkoušky vloh

květen

Chtěla bych touto cestou poslat gratulaci dvěma fenkám z vrhu “D”, Darje a Dixii za úspěšné splnění Jarních zkoušek - Zkoušek vloh (ZV) a splnění tak jedné z podmínek pro uchovnění!!!

Moc GRATULUJEME!!! Jen tak dál.

Asha je Český šampion a krytí s Andym od Zbynických rybníků

2. června

Naší Ashe byl udělen oficiálně titul Český šampion, GRATULUJEME!!!

Bohužel se květnové krytí Ashy a Andyho nepovedlo a tak se plánovaná štěňátka o pár měsíců posouvají, otec vrhu zůstavá stejný. Pokud máte o štěňátko z tohoto spojení zájem, určitě se ozvěte, narodit by se měla ještě letos na podzim, s odběrem v lednu 2012.

Asha na NVP Litomeřice a budoucí otec vrhu „F“

23. května

V sobotu na Národní výstavě psů v Litoměřicích, naše Asha (Besy z Šafranice), vybojovala ve třídě pracovní, známku V1, CAC, Národní vítěz, BOB. Splnila tak podmínky pro udělení titulu Český šampion. Moc gratulujeme a teď hurá do štěňátek !!! :)

Máme vybraného tatínka vrhu „F“. Jestli vše dobře dopadne, stane se jím pes VOD Andy od Zbynických rybníků.

Uchvátily mě jeho pracovní úspěchy: ZV I.c., PZ I.c., SVP I.c., VZ I.c., MVZ I.c. titul CACT. Jeho majitel ho využívá hlavně v lovecké praxi, moc ho chválí a píše o něm: všestranný, lehce ovladatelný, povahově pevný a náruživý lovecky upotřebitelný pes se systematickým a vytrvalým hledáním, nos pozoruhodné kvality, ostrý na škodnou a dravou zvěř, také ostražitý, ale nikdy agresivní, spolehlivý ve vystavování a v práci ve vodě, pozoruhodný sklon k práci po ráně.

Po Andym zatím nejsou žádná štěňátka, tak jsme pyšní, že se máme tu čest tuto větev oživit.

Plánujeme štěňata na léto 2011!!!

4. dubna

Matka vrhu „F“ bude JCh. Besy z Šafranice alias naše Asha. V naší CHS odchovala již vrh „D“. Otce štěňat usilovně vybíráme.

Asha je velice klidná a vyrovnaná fenka, více o ní zde. Asha se honosí tituly: Český Junior Šampion, Klubový vítěz Speciální výstavy KCHVO, čekatelka Českého šampióna krásy, čekatelka Slovenského šampióna krásy a má složeny PZ (275 bodů z 300 možných).

Zájemci o štěňátko z vrhu „F“ který vychází na léto, s odběrem štěněte v září 2011, bereme již teď závazný záznam, pište si!!!

Všechna štěňátka už mají nový domov

25. března

Štěňátka se nám rozutekla do všech světových stran.

Dvě fenečky sice ještě zůstaly déle, ale už opravdu jen na pohlídání. Přidávám aktuální fota, už i s novými majiteli.

Aktualizace 7 týdnů

7. března

Štěňátka mají sedm týdnů, jsou krásná a zdravá. Skoro všechna už mají své páníky, kteří si pro ně koncem týdne přijedou. Jsou bojově založená (odnesly to hlavně moje nohavice), perfektně socializovaná, zvyklá na chod domácnosti, na děti, na ostatní psy a nebojí se žádného hluku, ani výstřelu z poplašňáku. Páníci budou mít těžkou volbu si z naší mini-smečky vybrat pro ně to nejvhodnější :o).

Přidávám opět jednotlivá fota štěňat. K tomu bych chtěla dodat, že fota jsou velice zavádějící... Štěňata fotím, když jsou úplně vyčerpaná po celoodpoledním dovádění na zahradě a vlastně je budím (proto ty nešťastné pohledy). Jinak by moc fotek nevzniklo, neposedí, nepostojí :).

Aktualizace 6 týdnů

28. února

Štěňátka nám rostou jak z vody... Dovršila 6. týden věku, jsou už 2x odčervená, očkovaná a tetovaná. Baští už úplně všechno a moc jim chutná.

Škoda jen, že nemohou být ještě moc dlouho venku, je tam na ně velká zima, tak vždy jen chviličku na proběhnutí a hurá zase domů!!!

Přidáno foto z 5. a 6. týdne pro porovnání jak rostou a fotky jednotlivých štěňátek.

Vrh E 1 měsíc

17. února

Začali jsme přikrmovat a štěňátkům moc chutná. V současnosti jsou už podruhé odčervená a jejich průměrná váha je přes 3 kg. Přikládám fota jednotlivých štěňátek ve stáří jednoho měsíce.

Pro velký zájem o naše štěňátka výmarského ohaře dlouhosrstého jsme se rozhodli uskutečnit letos ještě jeden vrh. Matkou vrhu "F" by se měla stát naše fenka Asha (JCh. Besy z Šafranice), otce zatím vybíráme. Předpokládaný termín odběru štěňat by byl v září 2011, ale už nyní si můžete štěňátko závazně zadat. Pokud by zájem o letní štěňata nebyl takový, jak předpokládáme, vrh "F" bychom posunuli na jaro 2012.

Vrh E má už 3 týdny

8. února

Štěňátka nám krásně rostou, celková váha vrhu již překročila 16 kg. A protože hodně papají, také hodně čurají a kakají a proto už je s nimi také víc práce :) Začala se pomalu batolit po bedně a už jsou tu první náznaky hraní a dovádění. Taky už se pokoušejí o štěkání a vrčení :). Zatím ještě nepřikrmujeme Isinka vše ještě stíhá, ale koncem příštího týdne už začneme.

Udělala jsem několik fotek jednotlivých štěňátek a o ty nejpodařenější se s vámi podělím :) ... uvidíte jak štěňátka nechtěla pózovat, byla ospalá a stále zívala :).

10 dní

27. ledna

Štěňátka dovršila desátý den, jejich průměrná váha je už celý 1 kg.

A jelikož se mi dnes štěňátka podařilo nafotit jednotlivě, přikládám jejich fota.

Štěňátka už mají 1. týden

24. ledna

Tak štěňátka mají už 1 týden a nádherně prospívají. Zdvojnásobila svoji porodní váhu a pořád mají chuť k jídlu :).

Isinka zatím vše pohodově zvládá a štěňátkům se vzorně věnuje, je to moc dobrá máma.

Už jsme vybrali také jména, pejsci se budou jmenovat Efroy, Ethan, Eyron a fenečky Elba, Enya, Etta, Extra, Eyra a Eysha.

Vypracovala jsem také rodokmen, na který se můžete podívat, viz odkaz níže nebo přímo na stránce vrhu E.

Vrh E je na světě!!!

17. ledna

V neděli 16. ledna 2011 se v naší chovatelské stanici „ze Štíteckých zahrad“ narodil vrh „E“. Celkem devět krásných a zdravých štěňátek, šest fenek a tři pejsci. Jelikož jsme vůbec nepočítali s tak početným vrhem (podle veterináře měla být čtyři), je ještě většina štěňátek volných!!! Jedná se o velice perspektivní spojení, jak po pracovní stránce, tak i exteriérové, proto předpokládáme, že štěňátka budou velice nadějná.

Pejsek se stává partnerem člověka na dlouhé roky a proto by rozhodnutí o jeho pořízení mělo předcházet pečlivé seznámení s tím, co je potřebné pro jeho spokojený život. Zájemce o naše štěňátko určitě bude hlavně zajímat cena a podmínky prodeje, proto jsem se vše snažila pro vás srozumitelně připravit, viz odrážka podmínky prodeje.

Isinčina štěňátka očekáváme každou chvíli

13. ledna

Isina se nám pěkně kulatí a taky už jí není moc dobře. Hodně spí a když nespí, neustále pochoduje a hledá pozice. Štěňátka čekáme každým dnem, doufáme, že do konce týdne budou na světě.

VÝMARSKÝ OHAŘ

ARCHIV NOVINEK

© 2010 ze Štíteckých zahrad
všechna práva vyhrazena, bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoliv další publikace obsahu stránek